Ieteikt:
No 22.februāra mainīsies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa
Jaunumi /Paziņojumi /Atkritumu savākšana un pārvadāšana / 27. Janvāris 2020 12:00 / 640x /

No 22.februāra mainīsies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka 15.janvārī tika noslēgts līgums ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas nodrošināšanu pilsētas administratīvajā teritorijā.

Saskaņā ar jaunā līguma nosacījumiem un Jēkabpils pilsētas pašvaldības 23.janvārī pieņemto lēmumu, uzņēmums turpinās nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus gan privātpersonām, gan juridiskajām personām, atkritumu šķirošanas infrastruktūras apkalpošanu un attīstību, kā arī sabiedrības izglītošanu Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā turpmākos septiņus gadus.

Jaunie līguma nosacījumi arī paredz, ka no 2020.gada 22. februāra mainīsies nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs un tas būs 21.33 EUR ar PVN par vienu kubikmetru.

Izmaksas par sadzīves atkritumu izvešanu ikviens iedzīvotājs var samazināt aktīvi iesaistoties atkritumu šķirošanā. Vislielāko apjomu sadzīves atkritumu konteinerā veido tieši tie atkritumi, kurus ir iespējams atšķirot un bez maksas nodot pārstrādei. Šķirojot atkritumus, tiek veicināta dabas resursu saudzīga izmantošana un ierobežota vides piesārņošana un, kā minēts iepriekš, tas ir veids kā samazināt personīgās izmaksas par atkritumu izvešanas pakalpojumu.

Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem un uzņēmumiem samazināt izmaksas par nešķiroto sadzīves atkritumu izvešanu, SIA “Jēkabpils pakalpojumi” piedāvā dažādas iespējas atkritumu šķirošanai, kā arī ik gadu investē publiskās infrastruktūras paplašināšanā, padarot to sabiedrībai vēl pieejamāku un ērtāku. Jēkabpilī pieejami 107 šķirošanas punkti, tajā skaitā šķirošanas laukums Zemgales ielā 24/1, kur bez maksas tiek pieņemts stikls, plastmasa, papīrs, neizjauktas elektropreces un citi atkritumi. Līdz 2021.gadam jēkabpiliešiem tiks nodrošināta arī iespēja šķirot bioloģiskos atkritumus.