Ieteikt:

 

Šovasar SIA “Jēkabpils pakalpojumi” darbinieki jau paveikuši vērienīgu darbu, pļaujot zāli Jēkabpils pilsētas pašvaldībai piederošajās teritorijās. Zāles pļaušanas un savākšanas darbi pilsētā šogad tika uzsākti 10. maijā.

Nemainīgi pļaušanas darbi sākotnēji tiek veikti pilsētas centra apļos, ietvju zaļajās zonās un laukumos, parkos, skvēros, vēlāk- pilsētas attālāko ielu, ietvju nomalēs. Ik dienu no plkst. 7:00 pļaušanas un zāles savākšanas darbus veic 11  SIA ”Jēkabpils pakalpojumi” darbinieki. Uzņēmumam zāles pļaušanas darbiem šosezon ir 11 tehnikas vienības.

“Kopējais pļaušanas teritoriju apjoms pilsētā šogad ir nepilni 100 ha. Maija mēnesī esam nopļāvuši 25 ha, bet jūnijā, strādājot arī sestdienās, nopļauti jau 72 ha. Esam gandarīti, ka līdz Līgo svētkiem pilsētā spējām appļaut tik apjomīgas teritorijas- pilsētas aizsargdambja krastus, parkus, skvērus, ielu nomales. Ir labi padarīta darba sajūta- svētkus skaisti sagaidīsim.” stāsta uzņēmuma teritoriju apsaimniekošanas speciāliste Inguna Avotiņa.


SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka 11.maijā Jēkabpils pilsētas pašvaldībai piederošajās teritorijās uzsākta zāles pļaušanas sezona. Pirmie zāles pļaušanas darbi gan notika jau aprīļa beigās - pilsētas centra rotācijas apļos, taču apjomīgāka teritoriju pļaušana uzsākta maijā – pilsētas parkos, skvēros, ielu un ietvju nomalēs un citviet. Pļaušanas darbi pilsētas teritorijā tiek organizēti secīgi: sākot no pilsētas centra un virzoties uz nomalēm.

Kopējā pļaujamā platība ir 99 ha, no kuriem 37 hektāri tiek nopļauti tiklīdz zāles garums sasniedzis 10 -12 centimetru augstumu – tās lielākoties ir teritorijas, kuras atrodas pilsētas centrā, piemēram, Kena parks, galveno ielu un ietvju malas.  Nomaļākās vietās zāles garums nedrīkst pārsniegt 20 centimetrus.

Pļaušanas darbu veikšanai tiek izmantotas specializētas tehnikas vienības – ar roku vadāmie zāles pļāvēji, dārza traktors, trimmeri.

Uzņēmuma teritoriju apsaimniekošanas speciāliste Inguna Avotiņa skaidro:

‘’Pļaušanas darbu biežums atšķiras dažādiem objektiem – ir teritorijas, kuras pļaujam regulāri - reizi nedēļā, un ir objekti, kuriem pļaušanas darbi paredzēti reizi mēnesī vai divas reizes gadā. Pļaušanas biežuma nepieciešamība tiek izvērtēta pēc dažādiem faktoriem – teritorijas atrašanās vietas, zāles garuma, saistošo noteikumu ievērošanu.

Atsākot teritoriju sakopšanas darbus, līdztekus zāles pļaušanai tiek veikta arī celmu frēzēšana – tuvākajā laikā paredzēts nofrēzēt kopumā 42 celmus dažādās pilsētas teritorijās. Celmu frēzēšana pamatā tiek veikta 15 – 20 centimetru dziļumā, un pēc šo darbu veikšanas, celma vieta tiek aizbērta ar auglīgu zemi un ierīkots zāliens.

 


30. aprīlī SIA “Jēkabpils pakalpojumi” uzsākuši zāles pļaušanas un savākšanas darbus Jēkabpils pilsētas pašvaldībai piederošajās teritorijās.

Zāles pļaušanas darbi sākotnēji tiek veikti pilsētas centra apļos un Rīgas ielas ietvju zaļajās zonās un laukumos. Drīzumā tiks pļauti arī parki, skvēri un pārējo ielu, ietvju nomales. Zāles pļaušanas darbus pilsētā ik dienu no plkst. 8.00 pagaidām veic 4 SIA ”Jēkabpils pakalpojumi” darbinieki, bet kopumā, vasaras laikā, pļaušanas darbus veiks 7 darbinieki. Uzņēmumam zāles pļaušanas darbiem šosezon ir 9 tehnikas vienības.

“Kopējais pļaušanas teritoriju apjoms pilsētā ir 99.10 ha, no kuriem, pēc līguma, 37.33 ha uzņēmuma darbinieki nopļauj tiklīdz zāles garums ir sasniedzis 10- 12 cm. Lai ekonomētu līdzekļus, pārējā teritorijā zāle tiek pļauta pēc Jēkabpils pilsētas pašvaldības pieprasījuma. Zāles savākšanas darbi tiek veikti teritorijās, kur tas ir nepieciešams, un zāle, kā bioloģiskie atkritumi, tiek nogādāta sadzīves atkritumu poligonā «Dziļā vāda» uz kompostu” skaidro uzņēmuma teritoriju apsaimniekošanas speciāliste Inguna Avotiņa

.


2018. gadā SIA “Jēkabpils pakalpojumi” noslēguši līgumu ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību par zāles pļaušanu pašvaldībai piederošajās teritorijās. 

Pilsētā ik dienu no plkst. 7.00 zāles pļaušanas darbus veic septiņi SIA ”Jēkabpils pakalpojumi” darbinieki. Kopējais pļaušanas teritoriju apjoms 2018. gadā pilsētā ir 99.10 ha, no kuriem, pēc līguma, 37.33 ha uzņēmuma darbinieki nopļauj tiklīdz zāles garums ir sasniedzis 10- 12cm. Pārējā teritorijā zāle tiek pļauta pēc Jēkabpils pilsētas pašvaldības pieprasījuma. Zāle, kā bioloģiskie atkritumi, tiek nogādāta sadzīves atkritumu poligonā «Dziļā vāda» uz kompostu.


Iepriekšējos gados SIA “Jēkabpils pakalpojumi” darbinieki pļāva SIA “JK Namu pārvalde” teritorijas, bet, augot uzņēmuma kapacitātei, šogad par zāles pļaušanu noslēgts līgums ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību. Līdz ar to SIA “Jēkabpils pakalpojumi” šosezon nepļauj zāli SIA “JK Namu pārvalde” teritorijā, bet pilda līgumu, pļaujot un savācot zāli tikai pilsētas pašvaldībai piederošajās zāles pļaušanas teritorijās.

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” iegādāta jauna pļaušanas tehnika efektīvai zāles pļaušanas darbu veikšanai par kopējo summu 5252.07 eiro bez PVN. Uzņēmums par summu 32057.24 eiro bez PVN iegādājies arī tehnikas vienību, kas ir pārveidojama un lietojama gan zāles pļaušanas un
savākšanas darbiem, gan lapu savākšanai rudenī, gan sniega tīrīšanai ziemā. Kopumā uzņēmumam zāles pļaušanas darbiem ir 9 tehnikas vienības.