Ieteikt:
Jēkabpilī kampaņā “Elektronikas šķiratlons” sašķirotas 3,5 tonnas elektroiekārtu
27. Jūlijs 2020 12:39 / 124x /

Jēkabpilī kampaņā “Elektronikas šķiratlons” sašķirotas 3,5 tonnas elektroiekārtu

Jēkabpilī noslēdzies Latvijas Zaļā punkta kopā ar SIA “Eco Baltia vide” un veikaliem “top!” rīkotās kampaņas Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” pirmais posms. Tā laikā iedzīvotāji tika aicināti vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Jēkabpils pakalpojumi” atkritumu šķirošanas laukumā nodot mājsaimniecībā uzkrātās un vairs nevajadzīgās elektroiekārtas. Jēkabpils novadā kopā akcijas laikā otrreizējai pārstrādei tika nodotas  3520 kg dažāda veida tehnikas un kampaņai pieteicās teju 100 dalībnieki.

Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par Vislatvijas “Elektronikas šķiratlona” galveno balvu – jaunu televizoru, veikalu tīkla “top!” dāvanu kartēm 20 eiro vērtībā un 20 pārsteiguma balvām no Latvijas Zaļā punkta.

Izloze starp visiem kampaņas dalībniekiem notika 1.jūnijā. Tās rezultātā lielo balvu, televizoru, saņēma Kaspars, kurš elektroiekārtas nodeva šķirošanas laukumā Rūjienā, savukārt “top!” dāvanu kartes savā īpašumā ieguva Anastasija un Anita no Saulkrastiem. Tāpat tika izlozēti 20 Latvijas Zaļā punkta sarūpēto pārsteiguma balvu ieguvēji. Ar laimētājiem kampaņas organizatori sazināsies individuāli.

Vislatvijas “Elektronikas šķiratlona” otrais posms vairāk nekā 20 Latvijas novados notiks no šā gada jūnija līdz novembrim. Jēkabpilī tā norise gaidāma augustā. Plašāka informācija par kampaņas otro posmu pieejama www.zalais.lv.

SIA “Eco Baltia vide” pateicas vides apsaimniekošanas uzņēmumam SIA “Jēkabpils pakalpojumi”  par sadarbību, kā arī Jēkabpils iedzīvotājiem par dalību projektā, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi novadā un zaļu Latviju kopumā.

Vislatvijas “Elektronikas šķiratlonu” no šā gada aprīļa rīko Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide” un veikaliem “top!”. 20.maijā jau noslēdzies kampaņas pirmais posms, kurā iedzīvotāji nolietoto elektroniku varēja nodot vairāk nekā 40 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā. Kampaņas otrais posms, kā ietvaros elektronika tiks savākta no mājsaimniecībām un uzņēmumiem, notiks vairāk nekā 20 novados, tostarp Saldus, Brocēnu, Vecumnieku, Auces, Bauskas, Olaines, Siguldas, Mālpils un cituviet.